تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 21

نام تاپيک: چرا سرعت Cpu را اینجوری نشون می ده

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

اين فقط در حالت Load پايين هست. وقتي درصد كار پردازنده بره بالا بطور خودكار ولتاژ و فركانس به حداكثر مي رسه و اينكار باعث ميشه به عمر مفيد پردازنده اضافه بشه.

دو هسته هم با يه فركانس كار مي كنند. اينكه جمع دو هسته بشه 2.13 اصلا معني نداره و من هر كار مي كنم اينو نمي فهمم.
    Last edited by Mezzo; 23-04-2007 at 01:24.

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

اين فقط در حالت Load پايين هست. وقتي درصد كار پردازنده بره بالا بطور خودكار ولتاژ و فركانس به حداكثر مي رسه و اينكار باعث ميشه به عمر مفيد پردازنده اضافه بشه.

دو هسته هم با يه فركانس كار مي كنند. اينكه جمع دو هسته بشه 2.13 اصلا معني نداره و من هر كار مي كنم اينو نمي فهمم.
    قسمت اول حرفتون درسته
    درمورد قسمت دوم هم منظور ایشون حدود2GHzهست مثل cpu3GHzکه باخرده ریزش می زنه 3080(بعنوان مثال)
    بعله هر هسته با فرکانس حدود1GHzکارمی کن که جمعشون میشه2(باهمون خرده ریزش 1066+1066=2.132GHz

حـــــرفـه ای Gabana's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

درمورد قسمت دوم هم منظور ایشون حدود2GHzهست مثل cpu3GHzکه باخرده ریزش می زنه 3080(بعنوان مثال)
    بعله هر هسته با فرکانس حدود1GHzکارمی کن که جمعشون میشه2(باهمون خرده ریزش 1066+1066=2.132GHz
    منبعي داري ساويس جان ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

قسمت اول حرفتون درسته
    تا اونجايي كه من مي دونم اون 1066 باس پردازنده هست چون همونطور كه مي دونيد يه Internal Clock داريم كه همون فركانسي هست كه بعنوان سرعت پردازنده شناخته ميشه و برابر با حاصلضرب Multiplier پردازنده در FSB (فركانس پايه) هست. مثلا براي E6400 ميشه 266*8=2.133GHz كه (Multiplier=8 , FSB=266) و External Clock كه بعنوان باس پردازنده شناخته ميشه و چهاربرابر FSB هست يعني 266.6*4=1066 (كه نشاندهنده سرعت تبادل اطلاعات بين پردازنده و چيپ شمالي مادربرد هست.)

با اين تفاصيل طبق گفته شما بايد Multiplier هر هسته نصف باشه (4*266=1066) ويا اينكه FSB هر هسته 133 باشه كه البته هردوش بعيد بنظر ميرسه.
    Last edited by Mezzo; 23-04-2007 at 22:21.

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

درمورد جمع عددی (از نظر ریاضی)شما درست ایراد گرفتید من FSBهارو جمع کردم (دقت نکردم )اما برای بقیه چیزها و توجه szrاین لینک:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    توی این قسمتش:
    Desktop processor specifications
    E6400 2 MB L2 2.13 GHz 1066 MHz

درواقع من داشتم جواب قسمت آخر صحبت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جان رو میدادم :
    اينكه جمع دو هسته بشه 2.13 اصلا معني نداره و من هر كار مي كنم اينو نمي فهمم.

حـــــرفـه ای vtn54's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

شما به پست بالای من توجه کردید ؟!؟!؟
    با Eist :

بدون Eist :

اگه نباشه جاش خالی می مونه szr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

جالبه برای من در هر دو حالت یه جوره می زنه 1599.9 .....

حـــــرفـه ای R£ɀД's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

vtn54 جان برای من و szr عزیز اینطوری نیست!!!
    همونطور که گفتم با ورژن های قدیمی درست نشون میده ولی نمی دونم چرا با این ورژن در صورت غیر فعال کردن هم برای ما هیچ تغییری نمی کند .

تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

نمی دونم چرا با این ورژن در صورت غیر فعال کردن هم برای ما هیچ تغییری نمی کند
    C1e رو غير فعال كني ضريب رو پايين نمياره.

حـــــرفـه ای R£ɀД's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004

پيش فرض

C1e رو غير فعال كني ضريب رو پايين نمياره.
    ممنون دوست عزیز
    با غیر فعال کردن C1E درست نشون میده. البته دوست عزیز همینطوری هم ندیدم که ضریبم از 9 کمتر بشه. ( قبلا میشد که با آپدیت بایوس درست شده بود) ( هرچند که با وجود داشتن CPU E6600 ازش زیاد راضی نیستم نمی دونم با قطعات دیگه مچ نیست یا نه چون یک ویندوز نصب میکنم 20-25 دقیقه طول میکشه و اصلا اون سرعت مورد نظرم رو نداره)
    Last edited by R£ɀД; 27-04-2007 at 08:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •