تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 197 از 266 اولاول ... 97147187193194195196197198199200201207247 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,961 به 1,970 از 2659

نام تاپيک: مباحث مربوط به Overclock اا اورکلاک

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

گرافیک من ATI Radeon HD 4350 است چیزی ننوشته پاور ولی مدلش پرفکت 500 وات 12F است

بسیار خوب

برای افزایش 10% فرکانس پردازنده شما از 2.9 باید روی 3.2 قرار بگیره

کاش مدل مادربرد و همچنین فرکانس رمها را هم می گفتی تا خیلی دقیقتر بشه

با این وجود شما مقادیر زیر را باید تغییر بدی :

FSB : 222
    FSB SD RAM RATIO(MULTIPLIER): 1.8

من فرض کردم که رمهای شما در فرکانس 800 مگاهرتز اجرا میشن

اگر رمها در فرکانس 667 اجرا میشن مقدار متغیر دوم برابر : 1.5 هست و اگر رمها در فرکانس 1066 اجرا میشن که بعید هست مقدار دوم برابر : 2.4 هست

2. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه majid123a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام

منم میخوام Cpu رو Over کنم ولی بلد نیستم میشه بگین چطور میتونم Core i7 920 رو با Asus p6t Se اور کلاک کنم ؟

ببينين اين پنچ مارك رو هم از سيستم گرفتم

Last edited by majid123a; 05-04-2010 at 18:31.

داره خودمونی میشه majid123a's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام

منم میخوام Cpu رو Over کنم ولی بلد نیستم میشه بگین چطور میتونم Core i7 920 رو با Asus p6t Se اور کلاک کنم ؟
    هیچ کس نیست کمک کنه ؟

پروفشنال mohsenslr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

سلام

این CPU با این قدرت فکر نمی کنم نیازی به اور داشته باشه ها! حالا هرجور صلاحه!

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

ببينين اين پنچ مارك رو هم از سيستم گرفتم

خوب اگر پردازنده شما با فن استوک هست خیلی روی اورکلاکش نمیشه مانور داد چون دما محدودیت ایجاد می کنه

پس فعلا مقادیر زیر را تغییر بده :

CPU FSB HOST : 200==> 216
    QPI RATIO (MULTIPLIER OR SPEED) : 24X ==> 22X

ضمنا فرکانس رم شما چقدر هست ؟

همچنین در بایاس ببین SD RAM RATIO (SD RAM MULTIPLIER) چقدر هست ؟ اگر رم شما فرکاس 1333 باشه به احتمال زیاد باید 3.335 باشه

بعد از تغییرات هم دما را در PRIME95 با استفاده از HW MONITOR کنترل کنید که از 64 درجه بیشتر نشه اگر حدود 50-55 بود باز هم میشه یک مقدار کوچیک اورکلاک کرد (که بعید می دونم اینطور باشه)
    Last edited by ess_1362; 05-04-2010 at 20:33.

داره خودمونی میشه Smoke_1110's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    در محضر خدا

پيش فرض

ess_1362 عزیز

من مادربوردم Asus هست و خودش یه منو در بایوسش رو داره به نام Overclock Profile که از 5% تا 30% داره که خودش فکر کنم اتوماتیک همه رو تنظیم میکنه خواستم بدونم این درسته ؟ یا باید رم و گرافیک رو جدا اور کنیم ؟
    بعدش میشه برای همیشه مثلا 10% اورش کرد البته قبلا هم به خوبی و دقیق پاسخ دادید و بیشتر سوالم روی Overclock Profile هست

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

ess_1362 عزیز

من مادربوردم Asus هست و خودش یه منو در بایوسش رو داره به نام Overclock Profile که از 5% تا 30% داره که خودش فکر کنم اتوماتیک همه رو تنظیم میکنه خواستم بدونم این درسته ؟ یا باید رم و گرافیک رو جدا اور کنیم ؟
    بعدش میشه برای همیشه مثلا 10% اورش کرد البته قبلا هم به خوبی و دقیق پاسخ دادید و بیشتر سوالم روی Overclock Profile هست

گرافیک و رم را که اورکلاک نمی کنه و بیشتر تمرکز روی فرکانس هسته هست

رم را که زیاد نمیشه اورکلاک کرد و اگر اورکلاکش کنی تایمینگش زیاد میشه و کاراییش میاد پایین
    مگر مدلهای DDR3 که تمام سیستم ها نهایتا تا 1333 ساپورت می کنند و از این مقدار بیشتر را باید اور کرد(البته با فرض اینکه شرکت سازنده اون فرکانس را برای رم در نظر گرفته باشه)

گرافیک را هم باید جدا اورکلاک کنید

10% در اورکلاک تاثیر منفی در عمر قطعه ای مثل پردازنده نداره و میشه گفت که آسیبی به سیستم نمی زنه

کلا در اورکلاک تا زمانی که علمی انجام بشه و ولتاژ بیشتر از انداره به قطعه ای داده نشه یا حرارت بیش از توان قطعه تولید نشه در عمر قطعات تاثیری نداره البته با فرض اینکه منبع تغذیه توانایی تامین توان لازم را داشته باشه که تا 10% جای نگرانی نیست

نهایتا شما برای اطمینان بیشتر یکبار قبل از افزایش 10% و یک بار بعدش از سیستم با PRIME95 تست بگیرید و دما را هم در حین تست با HW MONNITOR کنترل کنید تا تغییرات دما قبل و بعد از این فرایند را متوجه بشید ولی من بعید می دونم تغییر دما چندان برای شما محسوس باشه شاید نهایت دو یا سه درجه که اصلا مهم نیست
    Last edited by ess_1362; 06-04-2010 at 17:56.

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    در محضر خدا

پيش فرض

گرافیک و رم را که اورکلاک نمی کنه و بیشتر تمرکز روی فرکانس هسته هست

رم را که زیاد نمیشه اورکلاک کرد و اگر اورکلاکش کنی تایمینگش زیاد میشه و کاراییش میاد پایین
    مگر مدلهای DDR3 که تمام سیستم ها نهایتا تا 1333 ساپورت می کنند و از این مقدار بیشتر را باید اور کرد(البته با فرض اینکه شرکت سازنده اون فرکانس را برای رم در نظر گرفته باشه)

گرافیک را هم باید جدا اورکلاک کنید

10% در اورکلاک تاثیر منفی در عمر قطعه ای مثل پردازنده نداره و میشه گفت که آسیبی به سیستم نمی زنه

کلا در اورکلاک تا زمانی که علمی انجام بشه و ولتاژ بیشتر از انداره به قطعه ای داده نشه یا حرارت بیش از توان قطعه تولید نشه در عمر قطعات تاثیری نداره البته با فرض اینکه منبع تغذیه توانایی تامین توان لازم را داشته باشه که تا 10% جای نگرانی نیست

نهایتا شما برای اطمینان بیشتر یکبار قبل از افزایش 10% و یک بار بعدش از سیستم با PRIME95 تست بگیرید و دما را هم در حین تست با HW MONNITOR کنترل کنید تا تغییرات دما قبل و بعد از این فرایند را متوجه بشید ولی من بعید می دونم تغییر دما چندان برای شما محسوس باشه شاید نهایت دو یا سه درجه که اصلا مهم نیست
    گرافیک رو چه طوری اور کنم در ضمن رم من 2G ApacerDDR2 هست

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

گرافیک رو چه طوری اور کنم در ضمن رم من 2G ApacerDDR2 هست

گرافیک را بهتر هست با RIVA TUNER اورکلاک کنید

رم شما چه فرکنسی هست؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    در محضر خدا

پيش فرض

فرکانس رم من فکر کنم 800 باشه
    Apacer 2G DDR2

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •